Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Soczewki kontaktowe

Rodzaje soczewek kontaktowych

Obecnie na rynku optycznym istnieje wielu producentów soczewek kontaktowych (Bausch&Lomb, Johnson& Johnson, czy Alcon), którzy oferują różne rodzaje soczewek kontaktowych, dostosowanych do wymagań i stylu życia ich użytkowników. Szkła kontaktowe polecane są osobom, która mają wadę wzroku, a nie chcą nosić okularów korekcyjnych lub chcą je zamiennie używać z okularami. Dodatkowo powinny rozważyć ich użycie osoby aktywne fizycznie noszące okulary, z dużymi mocami szkieł korekcyjnych, które stanowią pewne ograniczenie. 

Czym jest soczewka kontaktowa?

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to cienka, zaokrąglona soczewka, którą zakłada się na film łzowy na powierzchni rogówki oka. Może być ona przezroczysta, bądź posiadać niewielkie zabarwienie, które ułatwia ich zakładanie. Soczewki można podzielić ze względu na wiele parametrów między innymi takich jak rodzaj korygowanej wady wzroku, materiał z jakiego zostały wyprodukowane (soczewki silikonowo-hydrożelowe i hydrożelowe – starszego typu), tryb ich noszenia , czy też na kosmetyczne – zmieniające bądź podkreślające kolor oczu. 

Jakie rodzaj soczewek wybrać?

Przede wszystkim należy pamiętać, że są one wyrobami medycznymi i przed pierwszą ich aplikacją należy udać się do specjalisty, który podczas badania wzroku przeprowadzi wywiad, gdzie oprócz dobrania optymalnych ich parametrów uwzględnieni potrzeby i indywidualne oczekiwania każdego, a następnie nauczy prawidłowo je ściągać i zakładać. Mamy różne rodzaje soczewek kontaktowych miękkich, które dzielą się ze względu na tryb ich noszenia na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i na dzień i na noc. Ważnym aspektem jest odpowiednia higiena i przechowywanie soczewek. W tym celu wykorzystuje się płyny pielęgnacyjne, które obecnie zapewniają nie tylko samą dezynfekcję, ale również działają bakteriobójczo i grzybobójczo oraz usuwają osady białkowe. Nowoczesne soczewki wykonane są z silikonowo-hydrożelowego materiału i można je nosić w trybie przedłużonym, zwanym również na dzień i na noc, czyli bez konieczności ściągania na noc do 7 dni. Charakteryzują się one bardzo dobrą przepuszczalnością tlenu, co zapewnia optymalne nawilżenie oka pod soczewką oraz jego prawidłowe natlenienie. 
Najpopularniejszym obecnie płynem wielofunkcyjnym na rynku jest grupa produktów ReNu i BioTrue od wiodącego producenta Bausch & Lomb
Renu Multiplus 360 mlBioTrue 300 ml

Soczewki jednodniowe

Największym atutem soczewek jednodniowych (z ang. Daily Disposable, czy Dailies) jest fakt, że nie wymagają użycia płynów wielofunkcyjnych do pielęgnacji. Po prostu codziennie rano zakłada się nową parę, którą wyrzuca się wieczorem. Dlatego też nie powstają na nich osady białkowe, które mogą być przyczyną reakcji alergicznych. Polecane są one szczególnie dla osób lubiących pływać zarówno w słonej wodzie oraz w basenie, w której mogą występować drobnoustroje mogące stanowić zagrożenie dla oczu. Po wyjściu z wody należy założyć nową, sterylną parę soczewek. Do najpopularniejszych soczewek jednodniowych z naszej oferty zaliczają się Soflens Daily Disposable , których opakowanie zawiera 30 sztuk wystarczających na cały miesiąc użytkowania. 
soczewki Soflens Daily Disposable

Soczewki dwutygodniowe

zaliczane są do soczewek tak zwanych systematycznej wymiany, co oznacza, że po upływie określanego okresu czasu od ich pierwszego założenia (w tym przypadku 14-u dni), trzeba je wyrzucić i otworzyć nową parę. Podkreślić trzeba, że nie ma znaczenia, czy w ciągu tych 14-u dni używało się je, czy nie. W okresie, kiedy nie są używane, bądź ściągane codziennie na wieczór, muszą być przechowywane w pudełku na soczewki wraz z wielofunkcyjnym płynem pielęgnacyjnym. Najpopularniejsze soczewki dwutygodniowe produkowane są przez jednego z wiodących wytwórców firmę Johnson & Johnson z serii Acuvue Oasys. 

soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys

Soczewki miesięczne

Obecnie należą do najpopularniejszej grupy soczewek według ich użytkowników. Nowoczesne rodzaje soczewek kontaktowych miesięcznych zapewniają właściwe natlenienie powierzchni oka dzięki zastosowaniu silikonowego hydrożelu. W tej grupie możemy wyróżnić soczewki z różnych schematem noszenia, tj.: dziennym, mieszanym i ciągłym (na dzień i na noc). W trakcie użytkowania soczewek w trybie dziennym i mieszanym konieczna jest właściwa ich pielęgnacja z zastosowaniem płynów wielofunkcyjnych. Każdorazowo po ich zdjęciu należy pamiętać, aby wyczyścić je i umieścić w sterylnym pojemniku w płynie do soczewek, co powinno zapewnić ich noszenie przez 30 dni. 

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.