Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców ze szkłami Drive Control


Osoby prowadzące samochód często narzekają na oślepiające odbicia od świateł innych pojazdów oraz na pogorszenie jakości widzenia w trudnych warunkach atmosferycznych czy też po zmroku i w nocy. Zarówno jazda w nocy jak i w pełnym słońcu może w znaczny sposób obciążać nasz wzrok. Dlatego też powstała w Labolatorium Optycznym Szajna linia soczewek okularowych dedykowanych do okularów dla kierowców. Szkła okularowe dla kierowców Drive Control stanowią odpowiedź na zmieniające się warunki oświetlenia na drodze, oślepiające reflektory oraz odblaskowe oznaczenia znaków. Soczewki Drive Control to rekomendowane rozwiązanie dla kierowców, gdzie dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów eliminowane jest światło niebieskie wytwarzane przez lampy innych aut. Podczas jazdy w ciągu dnia powłoka ta zwiększa kontrast widzenia oraz redukuje odbicia światła, a w nocy zmniejsza rozbłyski od lam pojazdów jadących z naprzeciwka. Dobre widzenie stanowi kluczowe zagadnienie podczas bezpiecznego prowadzenia samochodu, dlatego szkła okularowe Drive Control stanowią optymalne rozwiązanie do okularów dla kierowców oraz jak i do codziennej aktywności.


Soczewki Drive Control - większy kontrast widzenia, zredukowane odbicia światła

okulary dla kierowców ze szkłami Drive Control


Wykorzystane materiały oraz grafika pochodzą od SZAJNA Laboratorium Optyczne.


Jak działają okulary dla kierowców z soczewkami Drive Control?Wykorzystane materiały oraz grafika pochodzą od SZAJNA Laboratorium Optyczne.


Okulary do samochodu szkła fotochromowe czy barwione z polaryzacją?

W warunkach dużego nasłonecznienia ważnym aspektem ochrony oczu podczas jazdy jest zapewnienie właściwej ochrony przed oślepieniem promieniami słońca, czy też odbiciami od powierzchni jezdni. Do niedawna soczewki fotochromowe nie zaciemniały się za szybą samochodu, jednak w ostatnich latach sytuacja uległa zmianie wraz z wprowadzeniem na rynek szkieł fotochromowych najnowszej generacji Transitions XTRActive. Soczewki fotochromowe Transitions XTRActive ulegają zaciemnieniu nie tylko pod wpływem promieniowania UV lecz również pod wpływem światła widzialnego. Dlatego też jako jedyne na rynku będą zaciemnione za szybą samochodu i będą stanowiły idealne okulary dla kierowców. W pełnym słońcu soczewki Transitions XTRActive będą perfekcyjnie zaciemnione, jak okulary przeciwsłoneczne blokując 100% promieniowania UV, zaś w pomieszczeniach zamkniętych jedynie nieznacznie zabarwione. Soczewki polaryzacyjne chronią oczy przed odbiciami od nawierzchni drogi i przez oślepiającymi promieniami słońca. W odróżnieniu od soczewek Transitions są one zabarwione na stałe – jak okulary przeciwsłoneczne. Poprawiają one kontrast widzenia w warunkach dużego nasłonecznienia oraz pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Docenisz szkła okularowe z polaryzacją nie tylko za kierownicą samochodu, ale również uprawiając sporty wodne czy wędkując. Z połączenia właściwości soczewek fotochromowych Transitions XTRActive oraz soczewek z polaryzacją powstają doskonałe okulary do samochodu – wyposażone w szkła okularowe DriveWear. Połączenie ich cech zapewnia idealne okulary dla kierowców, które można używać w każdych warunkach oświetlenia, czy nocą.

Okulary do jazdy nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych - Blue Blocker

Trudne warunki pogodowe takie jak występowanie mgły, opadów deszczu, czy zmniejszonego oświetlania o zmroku i nocą w znaczący sposób zakłócają i obniżają ostrość widzenia. Soczewki okularowe wyposażone w powłokę Blue Blocker rozjaśniają obraz i wspomagają widzenie w trudnych warunkach atmosferycznych. Okulary do jazdy samochodem w nocy, to zdecydowanie okulary korekcyjne ze wstawionymi szkłami Blue Blocker. Takie okulary dla kierowców do jazdy nocą zapewnią maksymalny komfort prowadzenia samochodu w warunkach zmroku i nocą. Jednak nie można stosować tych soczewek w warunkach dobrego nasłonecznienia.

Jakie wybrać optymalne okulary dla kierowcy?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie trzeba rozważyć, czy potrzebujemy okulary dla kierowców zawodowych, którzy spędzają bardzo dużo czasu za kierowcą w różnych warunkach pogodowych – szczególnie potrzebują okulary do jazdy samochodem w nocy, czy też wymagają jedynie okularów do jazdy samochodem w ciągu dnia. Generalnie można stwierdzić, że obydwie grupy kierujących pojazdami powinny mieć okulary dla kierowców z antyrefleksem – optymalnie z powłoką antyrefleksyjną Drive Control, gdyż zapewniają one większy kontrast widzenia oraz redukcję odblasków. W przypadku prowadzenia samochodu w warunkach dużego nasłonecznienia sprawdzą się doskonale okulary korekcyjne dla kierowców z barwionymi szkłami wykonanymi według recepty okularowej. Dodatkowo można te okulary przeciwsłoneczne uszlachetnić polaryzacją, dzięki czemu wyeliminujemy odblaski słońca powstające na gładkich powierzchniach oraz od mokrej nawierzchni jedni. Należy zaznaczyć, że przeciwsłoneczne okulary dla kierowcy z polaryzacją będą miały zabarwione szła na stałe. Możliwe kolory barwienia, to szary, brązowy i szaro-zielony. Okulary polaryzujące dla kierowców sprawdzą się również doskonale nie tylko za kierownicą lecz również podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu, polecane są także wędkarzom oraz plażowiczom. Kolejnym rozwiązaniem są okulary fotochromowe do samochodu (szkła Transitions XTRActive), które będą zmieniać swoje zabarwienie zarówno za szybą samochodu pod wpływem światła widzialnego oraz na zewnątrz pod wpływem UV. Uniwersalnym rozwiązaniem, które będzie łączyć wszystkie wyżej wymienione parametry są okulary korekcyjne do jazdy samochodem ze szkłami Transitions DriveWear. Te szkła okularowe zmieniają swoje zabarwienie od zielono-żółtego aż do ciemnego czerwono-brązowego koloru w zależności od panujących warunków atmosferycznych. W słabym oświetleniu zapewniają one wysoki kontrast widzenia – zmieniają kolor na ziolono-żółty. Pod wpływem promieniowania widzialnego zmienia ona kolor na miedziany, który poprawia postrzeganie głębi oraz komfort prowadzenia samochodu, zaś w słabym oświetleniu będą miały zielono-żółte zabarwienie zapewniające wysoki kontrast widzianych przedmiotów. Szkła Transitions DriveWear można używać tylko w ciągu dnia.Odpowiemy na wszystkie pytania, zadzwoń
796 127 090 lub 58 520 26 32
Wróć do zakupów z rabatem

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.