Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Okulary do komputera

Okulary korekcyjne do komputera z filtrem światła niebieskiego: Ochrona wzroku i komfort pracy

Czemu warto uszlachetnić szkła podstawowe powłoką antyrefleksyjną - AR

Okulary do komutera z antyrefleksem
Szkła z antyrefleksem do komputera z filtrem światła niebieskiego LED CONTROL

Soczewki i powłoki do okularów korekcyjnych: Jakie opcje wybrać dla komfortu podczas pracy przy komputerze?

Rozwój technologiczny przyczynił się do znacznego poprawienia jakości soczewek okularowych. Zastosowanie różnego rodzaju powłok uszlachetniających podnosi jakość widzenia oraz komfort użytkowania okularów. Najczęściej występujące uszlachetnienia, to między innymi szkła z antyrefleksem, hydrofobowe i oleofobowe oraz utwardzenia.

Powłoki AR eliminują pojawiające się po obu stronach soczewek refleksy świetlne, które rozpraszają uwagę, ograniczają czystość widzenia oraz drażniące oczy.

Poprawiają one kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewek (aż do ok. 99%). Są one szczególnie polecane dla osób pracujących przed monitorami komputerowymi oraz w sztucznym oświetleniu, gdyż zmniejszają uczucie zmęczenia oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym. Dodatkową zaletą powłok AR jest wygaszenie odbić powstających na powierzchni szkieł okularowych, co zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.

Najnowszej generacji soczewki okularowe z AR zawierają aż do 16 warstw uszlachetniających, tj.: superhydrofobowa, oleofobowe, antystatyczna, dwustronne utwardzenia lakierowe. Przykładem takiej powłoki jest np. japońskie szkła HOYA HI-VISION, która udziela na swoje szkła okularowe aż 3-letniej gwarancji. .

W porównaniu ze standardowym AR dają one idealnie gładką powierzchnię, która doskonale zapobiega przyleganiu brudu, tłuszczu i wody oraz ułatwia czyszczenie. Dodatkowym ich atutem jest szybsze odparowywani soczewek okularowych.

Skuteczna ochrona wzroku: Jak okulary korekcyjne do komputera redukują szkodliwe wpływy niebieskiego światła

W dzisiejszym światku cyfrowym, spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Długotrwałe korzystanie z tych urządzeń może negatywnie wpływać na nasze oczy, powodując zmęczenie oczu, suchość, rozmycie widzenia i inne dolegliwości. Dlatego coraz więcej osób sięga po specjalne okulary korekcyjne do pracy przy komputerze.
Okulary korekcyjne do komputera zostały zaprojektowane specjalnie, aby zapewnić ochronę wzroku i komfort podczas długotrwałego korzystania z ekranów. Ich najważniejszym elementem jest filtry niebieskiego światła, które pochodzi z ekranów urządzeń elektronicznych. Niebieskie światło może wpływać negatywnie na nasz cykl snu, a także powodować zmęczenie oczu. Filtry niebieskiego światła w okularach korekcyjnych do komputera redukują ilość emitowanego niebieskiego światła, chroniąc nasze oczy przed jego szkodliwymi skutkami.
Ważne jest również dobranie odpowiednich soczewek i powłok dla okularów korekcyjnych do komputera. Soczewki powinny być dostosowane do Twojego stopnia wady wzroku i potrzeb korekcji. Powłoki antyrefleksyjne są szczególnie przydatne, ponieważ zmniejszają odblaski i migotanie, które mogą być uciążliwe podczas pracy przy komputerze.
Korzystanie z okularów korekcyjnych do komputera ma wiele korzyści. Redukują zmęczenie oczu, poprawiają kontrast i wyraźność obrazu oraz zapewniają komfort podczas długotrwałego korzystania z ekranów. Dodatkowo, wybór okularów korekcyjnych do komputera daje możliwość personalizacji, ponieważ można wybrać oprawki i style, które pasują do naszego gustu i stylu.
Warto zadbać o nasze oczy, korzystając z okularów korekcyjnych do komputera. Dzięki nim możemy cieszyć się wygodną pracą przy ekranie, jednocześnie chroniąc nasz wzrok przed szkodliwymi skutkami niebieskiego światła. Skonsultuj się z okulistą, aby dobrać odpowiednie okulary korekcyjne do pracy przy komputerze, i ciesz się wyraźnym widzeniem i komfortem podczas swoich codziennych zadań na ekranie.

Najnowszej generacji szkła z antyrefleksem mają chronić oczy przed cyfrowym zmęczeniem spowodowanym nadmierną ekspozycją oczu na światło niebieskie emitowane przez różnego rodzaju ekrany komputerów, laptopów czy smartfony i tablety. Soczewki okularowe LED CONTROL posiadają wielowarstwowy antyrefleks z dodatkową warstwą utwardzającą.


Refundacja okularów do komputera przez pracodawcę

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym pracodawca zobowiązany jest refundować zakup okularów ze szkłami z AR dla wszystkich pracowników, którzy pracują przed monitorami komputerowymi. Jedynym wymaganiem jest konieczność pracowania przed komputerem przez co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Zasady refundacji zostały szczegółowo przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 roku Dz. U. 1998 nr 148 poz. 973 (treść rozporządzenia do pobrania).


Wybierz modne męskie oprawki do okularów do komputeraWybierz modne damskie oprawki do okularów do komputera

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.