Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Wstaw szkła do własnej oprawy

 

Czy można przełożyć szkła do innych oprawek - wymiana szkieł w okularach / oprawkach

Zamawiając u nas szkła korekcyjne możecie zaoszczędzić nawet 60% w stosunku do salonów optycznych w Waszej okolicy

 

Jeżeli macie ulubioną oprawkę okularową, którą chcecie dalej używać, a jedynie wymienić w niej same szkła okularowe, to ta usługa jest dla Was.

 

Czemu warto wymienić szkła korekcyjne na nowe:  

  • szkła są mocno porysowane lub uległy zniszczeniu;
  • źle widzicie w aktualnych okularach;
  • wstawić inny rodzaj szkieł np. uszlachetnione powłoką antyrefleksyjną (AR);
  • kupiliście oprawkę gdzie indziej i potrzebujecie samych szkieł.

Wymiana szkieł w okularach bez recepty

Jeżeli dobrze widzisz w aktualnie używanych okularach, to możemy wymienić w nich szkła okularowe bez konieczności posiadania recepty. Po prostu wyślij swoje okulary do nas, a my zajmiemy się resztą - dokonamy pomiarów mocy szkieł okularowych oraz rozstawu źrenic (PD) z nich. 

 

Wymiana szkieł w okularach przeciwsłonecznych

Możliwa jest również przełożenie szkieł w okularach przeciwsłonecznych. Ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne były jakości optycznej (tzw. okulary z wieszaka nie nadają się do wymiany soczewek). W tym celu wybierz 

 

Jak wymienić szkła w okularach?

 

Jeżeli posiadasz już oprawki i interesują Cię tylko szkła - kliknij w poniższy baner bądź skontaktuj się z naszym konsultantem. Następnie zaznacz rodzaju posiadanych oprawek do których będą przekładane nowe szkła korekcyjne, wpisz moce nowych szkieł oraz wybierz ich rodzaj i uszlachetnienia (ochrona oka). 

 

 

 

Poniżej znajdziesz instrukcję jak prawidłowo wypełnić formularz zamówienia:

 

 

 

Wyślij do nas swoje oprawki w celu wykonania montażu nowych szkieł okularowych

 

Jeśli podoba się Wam nasza oferta, to musicie jedynie wysłać do nas swoje oprawki (OkularywSieci.pl, 80-320 Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 24) i czekać na okulary z nowymi szkłami.

 

Przełożenie szkieł w okularach - dlaczego warto, kiedy to zrobić i ile kosztuje?

Okulary korekcyjne to nie tylko przydatne narzędzie do poprawy jakości widzenia, ale także element stylizacji i wyrazu osobowości. Dlatego wiele osób decyduje się na posiadanie kilku par okularów, które dopasowują do różnych okazji i nastrojów. Jednak nie zawsze jest to możliwe lub opłacalne, zwłaszcza jeśli zmienia się często receptę lub potrzebuje się specjalnych soczewek, takich jak szkła progresywne czy fotochromowe. W takim przypadku warto rozważyć wymianę szkieł w okularach, która pozwala na zachowanie ulubionej oprawki i jednocześnie dostosowanie jej do aktualnych potrzeb wzrokowych. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega wymiana szkieł w okularach, jakie są jej zalety i wady, oraz jak prawidłowo dobrać nowe soczewki.

Na czym polega wymiana szkieł w okularach?

Przełożenie szkieł w okularach to usługa, którą oferują niektóre salony optyczne lub internetowe sklepy z okularami. Polega ona na tym, że klient przesyła lub dostarcza swoją starą oprawkę z uszkodzonymi lub nieaktualnymi szkłami, a otrzymuje ją z powrotem z nowymi soczewkami dopasowanymi do jego recepty i preferencji. Wymiana szkieł w okularach jest możliwa zarówno dla okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. W zależności od rodzaju i jakości soczewek, cena wymiany może się różnić, ale zazwyczaj jest niższa niż zakup nowych okularów.

Jakie są zalety wymiany szkieł w okularach?

Wymiana szkieł w okularach ma wiele zalet, zarówno dla portfela, jak i dla komfortu użytkownika. Oto niektóre z nich:

  • Oszczędność pieniędzy. Wymiana szkieł w okularach jest tańsza niż zakup nowych oprawek i soczewek. Szczególnie opłaca się to w przypadku drogich lub nietypowych oprawek, które trudno znaleźć na rynku lub które mają dla nas dużą wartość sentymentalną.
  • Oszczędność czasu. Wymiana szkieł w okularach jest szybsza niż zamawianie nowych okularów. Nie trzeba bowiem czekać na dostawę lub odbiór nowej oprawki, a jedynie na wymianę soczewek w starej. Dodatkową korzyścią jest możliwość wysłania swojej ulubionej oprawki i otrzymanie gotowych okularów korekcyjnych bez wychodzenia z domu.
  • Ochrona środowiska. Wymiana szkieł w okularach jest bardziej ekologiczna niż wyrzucanie starych okularów i kupowanie nowych. Dzięki temu ograniczamy ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych.
  • Zadowolenie z wyglądu. Wymiana szkieł w okularach pozwala na zachowanie ulubionej oprawki, która pasuje do naszego stylu i kształtu twarzy. Nie musimy się więc martwić o to, czy nowe okulary będą nam dobrze leżeć i podkreślać naszą urodę.
  • Dostosowanie do potrzeb wzrokowych. Wymiana szkieł w okularach umożliwia nam zmianę parametrów soczewek, takich jak moc korekcji, czy rodzaju szkieł oraz powłok (antyrefleksyjna, utwardzenia), koloru (na szkła barwione, lub fotochromowe), czy zamówić lżejsze i bardziej estatyczne szkła pocieniene (tzw.index). Dzięki temu możemy poprawić jakość naszego widzenia i komfort noszenia okularów.

Jakie są wady wymiany szkieł w okularach korekcyjnych?

Wymiana szkieł w okularach nie jest jednak pozbawiona wad, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Istnieje ryzyko uszkodzenia oprawki przy wymianie soczewek w używanych oprawkach. Może dojść do ich pęknięcia, czy trwałego uszkodzenia.

Jak prawidłowo dobrać nowe szkła okularowe?

Wymiana szkieł w okularach korekcyjnych to nie tylko kwestia techniczna, ale także estetyczna i funkcjonalna. Dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać nowe soczewki do naszych potrzeb i preferencji. Oto kilka kryteriów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowych soczewek:

  • Moc korekcji. To podstawowy parametr soczewek, który wpływa na to, jak dobrze widzimy. Moc korekcji powinna być zgodna z naszą aktualną receptą i uwzględniać naszą wadę wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm). Jeśli zmieniamy moc korekcji, musimy się liczyć z tym, że nasze oczy będą musiały się do niej przyzwyczaić i może to potrwać kilka dni lub tygodni.
  • Typ soczewek. To parametr, który określa kształt soczewek i sposób ich działania. Możemy wybrać spośród trzech głównych typów soczewek: sferycznych, cylindrycznych i progresywnych. Soczewki sferyczne mają taki sam kształt na całej powierzchni i służą do korekcji krótkowzroczności lub nadwzroczności. Soczewki cylindryczne mają różny kształt na różnych częściach powierzchni i służą do korekcji astygmatyzmu. Soczewki progresywne mają stopniowo zmieniający się kształt na całej powierzchni i służą do korekcji presbiopii (starczowzroczności), czyli utraty zdolności akomodacji oka na różne odległości.
  • Powłoka soczewek. To parametr, który określa dodatkowe właściwości soczewek, które mają wpływ na ich jakość i trwałość. Możemy wybrać spośród kilku rodzajów powłok: antyrefleksyjnej, dodatkowego utwardzenia, czy szkieł barwionych.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.