Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Okulary korekcyjne

Jak dobrać prawidłowo damskie i męskie okulary korekcyjne?

Jak wybrać okulary korekcyjne

Ludzie od początku dziejów mieli problemy z prawidłowym widzeniem i szukali różnych pomocy, które mogłyby ten problem rozwiązać. I tu pojawia się przyrząd optyczny przeznaczony do znoszenia lub niwelujący skutki wrodzonej lub nabytej z wiekiem wady wzroku, zwany potocznie okularami korekcyjnymi. Początkowo, zamiast okularów korekcyjnych, jakie wszyscy obecnie znamy, używano wyszlifowanego kryształu, a później pojedynczej wyszlifowanej soczewki, aby w końcu powstały okulary dwuogniskowe i progresywne. Soczewki progresywne stanowią najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwiają komfortowe widzenie na różne odległości dzięki płynnej zmianie mocy do dali, przez odległości pośrednie, aż do bliży (czytania).

Obecnie na rynku jest bardzo bogata oferta dostępnych okularów korekcyjnych prezentująca różne kształty i kolory oprawek okularowych. Dobór okularów korekcyjnych nie powinien ograniczać się jedynie do naszych wymagań estetycznych. Wybierając okulary korekcyjne trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki, to jest określić kształt twarzy oraz przeznaczenie okularów, aby w rezultacie otrzymać idealne okulary. Do określonych rysów twarzy zalecany jest konkretny kształt oprawek do okularów. I tak na przykład do twarzy trójkątnej rekomendowane są kocie oprawki okularowe, które wizualnie poszerzą twarz. Więcej informacji o doborze oprawek do kształtu twarzy znajdziecie w naszym innym artykule.

Oprawki do okularów korekcyjnych wykonywane są z różnych materiałów. Do najpopularniejszych z nich zalicza się plastik (acetat), metal, tytan oraz ULTEM czy TR-90. Te ostatnie charakteryzują się znacznie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, niewielką wagą oraz właściwościami hipoalergicznymi. Wybór odpowiedniego materiału oprawek okularowych może przekładać się na komfort użytkowania okularów korekcyjnych.

Dobór okularów korekcyjnych

Innym ważnym czynnikiem przy wyborze okularów korekcyjnych jest jasno sprecyzowanie do czego będą miały nam służyć nowe okulary korekcyjne? Jeżeli zamierzasz używać okulary na co dzień warto rozważyć nieco większe oprawki do okularów, aby zapewnić sobie szersze pole widzenia. Z kolei okulary korekcyjne do czytania mogą mieć węższe, mniejsze szkła korekcyjne. Okulary dla kierowców powinny w jak najmniejszy sposób ograniczać widoczność, dlatego należy unikać oprawek do okularów z bardzo szerokimi zausznikami i brzegami oprawek.

Gdzie najtaniej kupić modne okulary korekcyjne

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór opraw do okularów korekcyjnych od linii ekonomicznych do markowych. Współpracujemy bezpośrednio z producentami opraw okularowych działającymi na polskim rynku optycznym dlatego oferujemy Ci 100% oryginalny produkt, ten sam, który możesz zobaczyć w tradycyjnych salonach optycznych, za to w cenach o 60% niższych. Okulary korekcyjne zamawiane u nas poddawane są rygorystycznej kontroli jakości przed ich wysyłką do Ciebie. Jeśli chcesz sprawdzić w domu, które oprawki do okularów będą Ci pasować najbardziej, to możesz skorzystać z naszej domowej przymierzalni i zamówić do przymierzenia do 3 sztuk oprawek.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.