Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Producent

Kategorie

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Soczewki kontaktowe
Znaleziono: 117
sortuj wg:
wyświetl:

Wybierz soczewki kontaktowe odpowiednie dla Ciebie

Total 30 for Astigmatism 3 szt.
Total 30 for Astigmatism 3 szt.

122,99zł

cena rynkowa: 249,00zł 

TOTAL 30 6 szt. niewyczuwalne dla oczu nawet 30.dnia
TOTAL 30 6 szt. niewyczuwalne dla oczu nawet 30.dnia

149,99zł

cena rynkowa: 219,00zł 

TOTAL 30 3 szt. miesięczne soczewki
TOTAL 30 3 szt. miesięczne soczewki

89,99zł

cena rynkowa: 138,34zł 

Ultra ONE DAY Bausch 90 szt soczewki jednodniowe
Transport GRATIS
Ultra ONE DAY Bausch 90 szt soczewki jednodniowe

309,99zł

cena rynkowa: 459,00zł 

Ultra ONE DAY Bausch 30 szt soczewki jednodniowe
Ultra ONE DAY Bausch 30 szt soczewki jednodniowe

109,99zł

cena rynkowa: 158,80zł 

Biofinity XR Toric 3 szt
Transport GRATIS
Biofinity XR Toric 3 szt

199,99zł

cena rynkowa: 249,00zł 

MyDay 30 szt. soczewki silikonowo-hydrożelowe
MyDay 30 szt. soczewki silikonowo-hydrożelowe

99,99zł

cena rynkowa: 145,00zł 

Biofinity Energys 3 szt.
Biofinity Energys 3 szt.

68,99zł

cena rynkowa: 92,00zł 

Clariti 1 Day 30 szt.
Clariti 1 Day 30 szt.

79,99zł

cena rynkowa: 97,49zł 

Soczewki progresywne Ultra for Presbyopia 6 szt.
Transport GRATIS
Soczewki progresywne Ultra for Presbyopia 6 szt.

239,99zł

cena rynkowa: 299,34zł 

ACUVUE OASYS 1-Day FOR ASTIGMATISM
ACUVUE OASYS 1-Day FOR ASTIGMATISM

114,99zł

cena rynkowa: 159,00zł 

Precision 1 soczewki jednodniowe 30 szt.
Precision 1 soczewki jednodniowe 30 szt.

86,99zł

cena rynkowa: 147,39zł 

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

Zanim zaczniemy swoją przygodę z noszeniem soczewek kontaktowych konieczna jest wizyta u specjalisty od ochrony wzroku, który określi, czy nie ma przeciwwskazań do ich użytkowania oraz określi ich parametry uwzględniając również pracę i styl spędzania czasu wolnego ich przyszłych użytkowników. Obecnie coraz więcej osób udaje się na konsultację i dobór soczewek kontaktowych do optometrysty. W trakcie wizyty optometrysta oprócz określenia rzeczywistej wady wzroku dobierze moce soczewek oraz inne ich parametry takie jak promień krzywizny soczewek (BC) i ich średnicę (DIA). Razem z konstrukcją i materiałem z jakiego są produkowane soczewki kontaktowe ww. parametry mają istotny wpływ na optymalne dopasowanie szkieł kontaktowych. Dobrą praktyką optometrystyczną jest powtórna wizyta kontrolna w ciągu dwóch tygodni.

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Na naszą decyzję co do wyboru rodzaju soczewek kontaktowych ma nie tylko wielkość wady wzroku, ale również nasze oczekiwania co do soczewek oraz tryb naszego życia. Do głównych kryteriów podziału szkieł kontaktowych zalicza się tryb ich użytkowania / wymiany:

  • Soczewki jednodniowe – to idealne rozwiązanie dla osób, które zamierzają nosić soczewki sporadycznie na przykład w trakcie uprawiania sportu lub pod okulary przeciwsłoneczne oraz nie lubią codziennego ich czyszczenia i pielęgnacji. Nie wymagają one czyszczenia, a po ich zdjęciu z oka po prostu się je wyrzuca. Do najpopularniejszych soczewek jednodniowych zalicza się: Acuvue Oasys 1-Day With Hydraluxe, Soflens Daily Disposable, Dailies Total 1, czy Biotrue ONEday.
  • Soczewki dwutygodniowe – używasz to soczewki przez 2 tygodnie w trybie dziennym, co oznacza konieczność ich zdjęcia na koniec dnia oraz wyczyszczenie i umieszczenie na noc w pojemniczku wypełnionym płynem do pielęgnacji. Niektóre z tego rodzaju soczewek można nosić w trybie przedłużonym przez tydzień (bez konieczności zdejmowania na noc). Zalicza się do nich Acuvue Oasys.
  • Soczewki miesięczne – należą do najczęściej kupowanych produktów. Używasz je przez okres miesiąca od ich otwarcia, średnio masz je na oku od 8 do 12 godzin na dobę. Warto zwrócić uwagę na ich optymalne dopasowanie, aby leżały komfortowo na oku. Na koniec dnia trzeba je codziennie wyczyścić i umieścić w pojemniczku na soczewki z płynem. Do najpopularniejszych rodzajów soczewek miesięcznych należą: Soflens 59, PureVision 2HD, Biofinity, Air Optix Hydraglyde, czy Ultra.
  • Soczewki toryczne – przeznaczone są dla osób, które wymagają korekcji astygmatyzmu. Mogą to być osoby, które widzą nieostro odległe lub blisko znajdujące się przedmioty. Korygują one wadę wzroku zwaną krótkowzrocznością i nadwzrocznością. Zamawiając soczewki toryczne trzeba pamiętać o podaniu wszystkich ich parametrów. Najpopularniejsze nowoczesne soczewki dla astygmatyków, to PureVision 2 for Astigmatism, Biofinity Toric, czy Ultra for Astigmatism.
  • Soczewki progresywne (multifokalne) – optymalne rozwiązanie dla osób powyżej 40. roku życia, które zmagają się z prezbiopią inaczej określaną jako starczowzrocznością, zapewniając im ostre widzenie z każdej odległości, zarówno przedmiotów znajdujących się daleko, jak i do czytania z bliska. Nowoczesne soczewki progresywne, to Ultra for Presbyopia, Air Optix HydraGlyde Multifocal, czy Dailies Total 1 Multifocal.
  • Soczewki kolorowe – ich głównym zadaniem jest zmiana koloru oczu. Mogą one występować zarówno w wersji korekcyjnej (z mocą optyczną) lub w wersji bez mocy (tzw. zerówki). Stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących zmienić swój wizerunek lub na imprezy. Najpopularniejsze soczewki kolorowe, to Air Optix Colors, czy FreshLook Colors.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.