Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Nadwzroczność

Nadwzroczność objawy i sposoby korygowania jej  

Nadwzroczność jest to termin medyczny (potocznie nazywany dalekowzrocznością) określający zaburzony stan poprawnego widzenia, polegający na tym, że przedmioty położone blisko obserwatora są rozmyte, zaś te zlokalizowane w oddali są widziane ostro (poprawie).

   W prawidłowym oku obraz powstaje na jego siatkówce. Nadwzroczność występuje w przypadku gdy oko w przekroju jest za krótkie (zbyt krótka gałka oczna) i obraz powstaje za siatkówką.

Objawy nadwzroczności

   Do typowych objawów towarzyszących nadwzroczności zalicza się między innymi problemy z koncentracją wzroku na bliskich przedmiotach, zmęczenie oczu i ból głowy podczas czytania.

  Tylko kompleksowe badanie wzroku przez lekarza okulistę bądź optometrystę określi faktyczną wielkość wady refrakcji oraz moce zalecanych soczewek okularowych. Ostrość widzenia poprawić można stosując okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to skupiające soczewki okularowe, których moc wyraża się w dioptriach o wartościach dodatnich (w zapisie stosuje się znak plus przed wartością mocy soczewki).

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.