Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Soczewki kontaktowe bez tajemnic

Podział soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe rodzaje i materiały

   Soczewki kontaktowe znajdują coraz częstsze zastosowanie wśród osób które mają wady wzroku, jako alternatywa dla okularów korekcyjnych. Wybór konkretnego rodzaju soczewek kontaktowych zależy od wady wzroku oraz preferencji ich użytkowania. Dlatego też głównego podziału soczewek kontaktowych można dokonać na podstawie ich zastosowania oraz czasu użytkowania. Powszechnie są one wykorzystywane do korekcji różnych wad wzroku, jako środek leczniczy i opatrunkowy oraz pełnią funkcję kosmetyczne.

   Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest funkcja korekcji wad wzroku. Obecnie możliwe jest korygowanie wszystkich wad wzroku, zarówno tych wrodzonych jak i nabytych. 

Podział soczewek kontaktowych

  • soczewki sferyczne - do korygowania krótko - i dalekowzroczności;

  • soczewki toryczne - do korygowania astygmatyzmu (szczegółowe omówiony w poprzednim artykule);

  • progresywne soczewki  kontaktowe - do korygowania presbyopii.

   Ważnym czynnikiem warunkującym wybór soczewek jest czas ich użytkowania. Obecnie coraz częstsze zastosowanie znajdują jednodniowe soczewki kontaktowe. Ich główną zaletą jest mniejsza możliwość powstawania osadów białkowych oraz osadzania bakterii na powierzchni soczewki. Dodatkową korzyścią  noszenia soczwek jednodniowych jest brak konieczności wykonywania czynności pielęgnacyjnych, czyli kupowania i używania płynów czyszcząco - konserwujących. Po prostu wyrzuca się je na koniec dnia. Generalna zasada prawidłowego użytkowania soczewek kontaktowych mówi, że czym częściej wymienia się je na nową, sterylną parę, tym jest to bezpieczniejsze dla twojego wzroku. Do najpopularniejszych soczewek jednodniowych zaliczyć można: Acuvue 1-DAY MoistTM, Acuvue 1-Day TrueEye, SofLens Daily DisposableTM.

   Soczewki częstej wymiany są obecnie najchętniej użytkowane. Zalicza się do nich miesięczne i dwutygodniowe soczewki. Ich użytkowanie wiąże się z koniecznością czyszczenia ich z osadów białkowych za pomocą specjalistycznych płynów: Opti-Free, Eyeye I-Max All in One, CompleteTM, Renu.

Soczewki Night & Day (na dzień i na noc)

  Soczewki wydłużonego noszenia można użytkować przez kilka lub kilkanaście dni i nocy bez przerwy. Jednakże ostatnio pojawiły się na rynku soczewki do ciągłego noszenia przez okres nawet 30 dni i nocy - AIR OPTIX NIGHT DAY Aqua. Przepuszczają one do sześciu razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.