Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Płyny do soczewek kontaktowych

Płyny wielofunkcyjne do czyszczenia i pielęgnacji soczewek

Płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Stosowanie soczewek kontaktowych jest bardzo wygodną alternatywą dla osób aktywnych, które noszą okulary korekcyjne na co dzień. Jednakże zanim dokonamy zamiany okularów na soczewki należy skonsultować się z lekarzem okulistą bądź optometrystą, aby dobrał nam odpowiednie parametry i moce soczewek. 
  Używanie soczewek wiąże się z koniecznością ich codziennej pielęgnacji lub stosowania soczewek jednodniowych. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważną czynnością, ponieważ usuwa gromadzące się na ich powierzchniach osady oraz mikroorganizmy, które mogą powodować zmniejszenie komfortu widzenia oraz wywoływać infekcje.
   Do pielęgnacji soczewek kontaktowych zaleca się stosować płyny dezynfekujące oraz pielęgnacyjne. Kwestią podstawową jest odpowiednie dobranie płynu do używanych soczewek kontaktowych, gdyż mogą występować niezgodności pomiędzy niektórymi składniki płynów pielęgnacyjnych, a soczewkami. W praktyce większość płynów wielofunkcyjnych przeznaczona jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Jednak przed wybraniem nowego płynu zaleca się skonsultować jego rodzaj ze specjalistą oraz przestrzegać zaleceń użytkowania podanych na jego ulotce.

Płyny wielofunkcyjne - jednostopniowe do soczewek


są obecnie najczęściej wybierane ze względu na łatwość i prostotę ich użytkowania. Zawierają one szereg składników, które nie tylko nawilżają soczewki kontaktowe, ale również czyszczą i dezynfekują je oraz usuwają osady białkowe. Do najbardziej popularnych rodzajów płynów tego rodzaju zaliczamy: ReNu MultiPlus lub do oczu wrażliwych ReNu MPS, Opti-Free Express oraz Horien.


Płyn ReNu MultiPlusPłyn BioTrue 300mlOpti-Free ExpressPłyn HorienPłyn Solo Care AQUA 2x360mlPłyn ReNu MPS 360mlPłyny dwustopniowe do czyszczenia soczewek kontaktowych


są teraz rzadziej kupowane, gdyż mają w sobie osobno płyn do czyszczenia i do przechowywania oraz tabletki do usuwania osadów białkowych.

Płyny oksydacyjne prawidłowe użycie


mogą występować jako jedno-, bądź dwustopniowe. Służą do dezynfekowania, czyszczenia, przechowywania, a także płukania soczewek. Zawierają dezynfekujący nadtlenek wodoru, w których niskostężona woda utleniona działa antybakteryjnie i czyszcząco na soczewki kontaktowe. Stosując ten rodzaj płynu trzeba zwrócić uwagę na przechowywanie soczewek w specjalnie dołączonym do płynu opakowaniu, które wyposażone jest w dysk katalizacyjny, który w ciągu 6 godzin rozkłada wodę utlenioną na tlen i czystą wodę. Dlatego też niezmiernie ważne jest, aby pamiętać, że tego rodzaju płynem nie wolno przepłukiwać soczewek bezpośrednio przed ich założeniem na oko, ani oczywiście nie wolno aplikować go do oczu. Poleca się je szczególnie użytkownikom soczewek silikonowo-hydrożelowych oraz pacjentom o wrażliwych oczach i z alergią na inne płyny. Do najbardziej popularnych rodzajów płynów tego rodzaju zaliczamy: Ciba Vision Aosept.
  Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest niezwykle ważna, aby zachować zdrowie naszych oczu. Użycie niewłaściwych środków, w tym wody, może być przyczyną podrażnienia oczu, a w skrajnych przypadkach jego poważnych infekcji. Jeżeli chcesz używać soczewek kontaktowych bez konieczności ich pielęgnacji najlepszym rozwiązaniem będą jednodniowe soczewki kontaktowe, które na koniec dnia zdejmujesz i wyrzucasz.

Sprawdź płyny do soczewek w naszej ofercie

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.