Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi

Okulary słoneczne ze szkłami korekcyjnymi z polaryzacją

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dla kierowców

Prowadzenie samochodu w słoneczne dni może stwarzać problemy dla osób, które używają okularów korekcyjnych do dali. Zapewne Wielu z Was miało nieraz problem podczas prowadzenia samochodu, gdy zostaliście oślepieni przez słońce i nie mogliście znaleźć nakładek przeciwsłonecznych na swoje okulary korekcyjne. Nie zawsze również użytkowanie soczewek kontaktowych jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chcemy spędzać czas wolny na dworze. Ma to miejsce szczególnie na plaży, kiedy na nasz wzrok oddziałuje jednocześnie woda, piach, promieniowanie słoneczne oraz wiatr. Oczy mogą swędzieć i łzawić.

Zakładanie zwykłych okularów przeciwsłonecznych na soczewki kontaktowe nie zapewnia również maksymalnej ochrony dla naszego wzroku. Łatwo można nabawić się poważnej infekcji pływając w soczewkach kontaktowych wywoływanej przez bakteria znajdujące się w wodzie.

Okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie ze szkłami korekcyjnymi

Idealnym rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi wykonanymi według Twojej recepty. Obecnie istnieje możliwość zamówienia soczewek okularowych wykonanych praktycznie z każdego materiału optycznego i dla każdej wady wzroku. Rodzaj materiału tych szkieł związany jest bezpośrednie z naszymi oczekiwaniami i przyszłym przeznaczeniem okularów. Dla osób aktywnie spędzających czas wolny zalecane są szkła wykonane z poliwęglanu lub Trivex'u ze względu na ich zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będziecie mogli czytać swój ulubiony magazyn nawet będąc w basenie lub surfować na desce bez straty ostrości widzenia.

Okulary fotochromowe dla kierowców

Innym rozwiązaniem są szkła fotochromatyczne - popularnie zwane fotochromiami. Są one polecane dla osób, które noszą okulary korekcyjne na co dzień, ponieważ zależnie od warunków atmosferycznych zmieniają swoje zabarwienie. W zamkniętych pomieszczeniach są one idealnie przezroczyste (Transitions), zaś na dworze zmieniają się w okulary przeciwsłoneczne - zabarwiająca na brązowo lub szaro pod wpływem promieniowania UV. Można je zamówić wykonane jako szkła mineralne (szklane), jak i szkła plastikowe. Z uwagi na duży ciężar własny szkieł mineralnych oraz możliwość ich stłuczenia poleca się głównie plastikowe szkła fotochromatyczne. Dodatkowo mogą być one wykonane w wysokich indexach oraz uszlachetniane innymi dodatkami - np.: powłoką antyrefleksyjną.

Wybór opraw przeciwsłonecznych do tego rodzaju szkieł jest obecnie znacznie szerszy niż było to kilka lat temu. Obecnie można zamówić szkła przeciwsłoneczne profilowane do oprawek o dużych krzywiznach.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.