Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Okulary korekcyjne z ULTEM

Oprawki okularowe wykonane z ULTEM

Jaki materiał wybrać kupując oprawki okularowe?


W ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój materiałów z których produkowane są oprawki do okularów. Dotychczas do najpopularniejszych materiałów na rynku używanych zarówno w damskich jak i męskich oprawkach okularowych należały metal, acetal, tytan, drewno oraz metale szlachetne. Ich właściwości zostały szczegółowo omówione w naszym poradniku okularnika dostępnym na stronie OkularywSieci|PL.
Rozwój technologiczny materiałów zawitał również do branży optycznej. Obecnie coraz częściej wybierane są przez osoby noszące okulary korekcyjne oprawki okularowe wykonane z ULTEM lub TR-90. 

Oprawki do okularów korekcyjnych z ULTEM czy TR-90?


Okulary korekcyjne, wykonane z najnowszych materiałów, takich jak ULTEM, czy TR-90 charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, niewielkim ciężarem oraz właściwościami hipoalergicznymi.
Oprawki okularowe wyprodukowane z ULTEMU będą stanowić idealną propozycję dla osób aktywnych, gdzie zwiększone jest ryzyko ich uszkodzeń mechanicznych i złamań. W porównaniu z klasycznymi oprawkami wykonanymi z metalu są lżejsze nawet o 50%. Dzięki bardzo dużej giętkości naprawdę trudno je złamać. ULTEM cechuje się pamięcią kształtu, dlatego można je wygiąć pod dużym kątem lub nawet na nich usiąść bez ryzyka ich trwałego uszkodzenia. Wygięte oprawki wrócą do pierwotnego kształtu. Ich dodatkową zaletą jest odporność na wysokie temperatury. Praktycznie do temperatury w granicach 205° C ULTEM nie zmienia swoich właściwości mechanicznych. Oprawki z ULTEMU są lekkie i wytrzymałe, a przede wszystkim komfortowe w codziennym noszeniu na nosie. Doskonale sprawdzą się również nawet w ekstremalnych warunkach. Podobnie jak oprawki wykonane z tytanu są one w pełni bezpieczne dla alergików i osób z wrażliwą skórą, gdyż nie powodują uczuleń.

Okulary korekcyjne z ULTEM z nakładką przeciwsłoneczną CLIP-ON

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.