Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Krótkowzroczność

Krótkowzroczność objawy i sposoby korygowania go

Jest to termin medyczny określający zaburzony stan poprawnego widzenia, polegający na tym, że przedmioty położone blisko obserwatora widziane są ostro (poprawnie), zaś te zlokalizowane w oddali są rozmyte. W celu ostrego widzenia osoby krótkowzroczne przysuwają bliżej do siebie przedmioty lub mrużą oczy (gr. myopia - oznacza mrużenie) zapewniając sobie w ten sposób ostre widzenie.

   W prawidłowym oku obraz powstaje na jego siatkówce. Krótkowzroczność występuje w przypadku gdy oko w przekroju jest za długie (zbyt długa gałka oczna) i obraz powstaje przed siatkówką. Dokładne przyczyny występowania krótkowzroczności nie są do końca wyjaśnione, jednak wyróżnia się dwa główne czynniki, które ją warunkują:

  • dziedziczne,
  • sposób wykorzystania wzroku.

Objawy krótkowzroczności   

Choć skłonności do powstawania krótkowzroczność mogą być dziedziczone, to na rzeczywisty jej rozwój może mieć wpływ, jak dana osoba korzysta z oczu. Osoby poświęcające dużo czasu na czytanie, pracę przy komputerze lub wykonywanie innych prac w bliskich odległościach mogą być bardziej narażone na rozwój krótkowzroczności.

   Tylko kompleksowe badanie wzroku przez lekarza okulistę bądź optometrystę określi faktyczną wielkość wady refrakcji oraz moce zalecanych soczewek okularowych. Ostrość widzenia poprawić można stosując okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki okularowe rozpraszające wklęsło - wypukłe, których moc wyraża się w dioptriach o wartościach ujemnych (w zapisie stosuje się znak minus przed wartością mocy soczewki).

Rodzaje szkieł do okularów korygujących krótkowzroczność

   Obecnie na rynku mamy do dyspozycji szeroką ofertę różnych rodzajów soczewek korekcyjnych, które są stosowane w okularach. Szczególnie latem prezentujemy Państwu zalety i wady szkieł fotochromatycznych (popularnie zwanych fotochromiami). Stanowią one bardzo komfortowe rozwiązanie szczególnie dla osób, które noszą na co dzień okulary ze szkłami korekcyjnymi, gdyż mogą być wykorzystywane w prawie każdych warunkach atmosferycznych, dodatkowo pełniąc rolę okularów przeciwsłonecznych. Charakteryzują się one płynną zmianą zabarwienia - ciemnieją na zewnątrz pomieszczeń pod wpływem promieniowania słonecznego, a dokładniej pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (UV). Do wyboru są dwa możliwe kolory zabarwienia szkieł - brązowy i szary. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite rozwiązania technologiczne związane ze szkłami fotochromatycznymi. Mogą być one wykonane z różnych materiałów oraz w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych na przykład jako soczewki wysokoindeksowe (pocieniane) lub uszlachetniane powłokami antyrefleksyjnymi. Osiągalne są one zarówno jako szkła mineralne (szklane), jak i szkła plastikowe. Jednakże z uwagi na duży ciężar własny szkieł mineralnych oraz możliwość ich stłuczenia poleca się głównie plastikowe szkła fotochromatyczne.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.