Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Konstrukcje opraw okularowych

Rodzaje oprawek do okularów korekcyjnych


   Dla wszystkich osób, które noszą okulary na co dzień dla celów leczniczych bądź sporadycznie dla mody najważniejszym momentem jest wybór właściwych opraw okularowych. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór opraw okularowych. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kolorystykę jak i materiał z którego są one wykonane. Ważną sprawą podczas doboru oprawek jest to, aby pasowały one do twojej twarzy, stylu oraz kolorystki ubrań, których używasz. Dodatkowo ważnym aspektem ich wyboru jest poziom cenowy. Obecnie ceny oprawek w liniach ekonomicznych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a mogą nawet osiągnąć pułap cenowy do kilku tysięcy złotych. Jednak najważniejszą sprawą jest osiągnięcie kompromisu pomiędzy ceną, a poszukiwanym stylem. 

Podział oprawek do okularów

Obecnie istnieje podział opraw okularowych ze względu na ich konstrukcję. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem konstrukcji są oprawy pełne. Charakteryzują się one najszerszymi możliwościami wstawienia praktycznie wszystkich rodzajów i mocy soczewek okularowych. Kolejną konstrukcją są oprawy tzw. na żyłkę. W tych oprawach część soczewki okularowej mocowana jest za pomocą żyłki. Jednak konstrukcja ta nakłada pewne ograniczenia jeśli chodzi o możliwości montażu szkieł. Szkła muszą mieć odpowiednią grubość. W przypadku szkieł o małej mocy muszą być one specjalnie pogrubiane, co z kolei podnosi koszty wykonania takich okularów. Ostatnim rodzajem są oprawy tzw. patentki. Najczęściej szkła mocowane są do oprawy jedynie za pomocą samych śrubek. Oprawy takie są najczęściej polecane dla osób, które chcą posiadać jak najmniej widoczne okulary. Konstrukcja ta jest najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne i wymaga szczególnej dbałości o takie okulary przez użytkownika.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.