Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Jak dopasować okulary do Twojego stylu życia?

Okulary dla wymagających i do biura

Jak dopasować okulary do Twojego stylu życia?

Wszyscy jesteśmy niepowtarzalnymi osobami, które wykonują na co dzień różne zajęcia. Nasze przyzwyczajenia oraz tryb życia warunkują różne wymagania, również te związane ze sposobem użytkowania okularów lub ich brakiem. Dobrze dobrane okulary mają nie tylko zapewniać optymalną korekcję wady wzroku oraz idealny wygląd, ale również współgrać z twoim stylem życia.

Początkowo oprawy okularowe miały za zadanie jedynie stanowić mocowanie do szkieł korekcyjnych. Jednakże obecnie oprawy okularowe stanowią modny dodatek oraz ich styl mówi wiele o ich użytkowniku i jego trybie życia.

Okulary dla osób pracujących przy komputerze

Obecnie duża część z nas, którzy noszą okulary, spędza całe dnie w pracy w biurach przed monitorami komputerów. Wymaga to od naszych oczu, aby cały czas koncentrowały się na blisko położonym ekranie komputera, co wiąże się z ich ciągłym wysiłkiem. Ciągłe zmęczenie oczu może również stanowić przyczynę ich bólu, pieczenia oraz syndromu oka suchego. Jednakże w dość prosty sposób możemy pomóc naszym oczom, aby nie musiały być narażone na te następstwa. Z pomocą przyjdą nam szkła okularowe dodatkowo uszlachetnione powłoką antyrefleksyjną. Powoduje ona wygaszenie dodatkowych odbić od innych źródeł światła (na przykład ekranów komputerów), które powstają na powierzchni standardowej soczewki okularowej. W efekcie czego nasze oczy pozostaną mniej zmęczone.

Okulary korekcyjne dla osób aktywnych fizycznych

Z kolei osoby, które spędzają większość dnia na zewnątrz będą wymagać zapewnienia innej ochrony wzroku niż osoby prowadzące biurowy tryb życia. Dla nich najlepszą ochronę wzroku przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego zapewniać będą okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. W przypadku, gdy część dnia musimy być w pomieszczeniach i na zewnątrz, to idealnym rozwiązaniem będą okulary ze szkłami fotochromowymi. Pod wpływem promieniowania UV będą one na zewnątrz zaciemniać się i działać jak okulary przeciwsłoneczne, zaś w pomieszczeniach soczewki będą przejrzyste. Idealną przejrzystość oraz szybkie odbarwianie się zapewniają soczewki fotochromowe nowej generacji wykonane z materiału Transitions®. Dodatkową ochronę dla naszych oczu może stanowić dodatkowa powłoka polaryzacyjna. Powoduje ona wygaszenie dodatkowych odbić występujących na mokrych powierzchniach, a tym samym zmniejszyć zmniejszenie oczu.

Jeżeli jesteś osobą aktywnie uprawiającą sport, to ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony oczu przed urazami mechanicznymi. Zależnie od ilości czasu, jaki poświęcamy na zajmowanie się sportem możemy rozważyć nabycie specjalnych okularów ochronnych. Wyposażone są one w soczewki ochronne wykonane z bardzo wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne materiałów takich jak polikarbon, czy Trivex®. Umożliwiają one również uwzględnienie w nich szkieł korekcyjnych.

Z kolei okulary dla kierowców nie powinny zawężać sobie pola widzenia. Wybierając oprawki pozostaje zwrócić uwagę, aby ich konstrukcja nie zawężała widzenia poprzez zastosowane w nich szerokiego przodu i zauszników oprawy. Dla kierowców ważne jest również wyeliminowanie, poprzez zastosowanie powłok antyrefleksyjnych, odbić powstających na powierzchni soczewek okularowych. Osoby prowadzące często samochód w nocy mogą zastosować soczewki wyostrzające i rozjaśniające obraz - DriveWear® lub Blue Blocker.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.