Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Czy Twoje dziecko ma dobrze dobrane okulary

Jak wybrać i dopasować okulary korekcyjne dla dziecka?

Wielu z nas stanęło przed koniecznością zakupu po raz pierwszy oprawek dla swojego dziecka. Nie jest to proste zadanie, szczególnie jeśli sami nie nosimy, ani nie nosiliśmy żadnych okularów i nie wiemy na co trzeba zwrócić uwagę. Idealnym rozwiązaniem byłyby okulary, które nasza pociecha chętnie będzie nosić oraz nie trzeba ich będzie zaraz naprawiać.

Okulary dla dzieci jak wybrać?

Obecnie wchodząc do optyka będziemy mieć do wyboru przytłaczającą ilość opraw dla najmłodszych. Znajdziemy cały przekrój przez dostępne na rynku materiały oraz praktycznie rzecz biorąc przez wszystkie rodzaje konstrukcji oprawek takie jak: pełne i na żyłkę. Jednak zanim zaczniemy dopasowywać oprawki musimy sprawdzić jakie są zalecenia okulisty dla naszego dziecka. Cześć dzieci będzie musiała nosić okulary przez cały dzień, zaś dla innych zalecane będzie ich zakładanie tylko w szkole, kiedy muszą czytać z tablicy. W niektórych przypadkach można znaleźć bardziej szczegółowe zalecenia dotyczące na przykład rekomendowanej wielkości i kształtu oprawki. Pamiętajmy, że owalne oprawki zapewniają większe pole widzenia.

Idealne oprawki dla dzieci - kryteria wyboru

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup danych oprawek upewnijmy się, że w pełni podobają się one naszemu dziecku i chętnie je będzie nosiło. W przeciwnym razie musimy liczyć się z koniecznością nabycia innych oprawek okularowych, które się będą podobać i dziecko nie będzie chciało ich nosić.

Poniżej przedstawimy najważniejsze rzeczy, które trzeba brać pod uwagę zamawiając okulary dla naszych dzieci.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie wszystkie rodzaje szkieł będą nadawać się do wstawienia do wszystkich rodzajów oprawek. Dlatego też poprośmy o pomoc w ich doborze optyka. Jeżeli nasza pociecha będzie musiała nosić duże moce szkieł, to powinniśmy szukać mniejszych oprawek, kształtem zbliżonym do owalu. W ten sposób uda nam się w znaczący sposób zredukować grubość szkieł na ich krawędziach, a przez co okulary będą bardziej estetyczne. W takim przypadku możemy też pokusić się o rozważenie szkieł pocienianych. Pozostając w temacie wyboru optymalnych szkieł trzeba również pamiętać o bezpieczeństwie ich użytkowania. Nie poleca się dla dzieci szkieł szklanych, gdyż mogą one na trwale uszkodzić wzrok w przypadku ich rozbicia, czy wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Minimum zalecanym są szkła plastikowe, zaś optymalnym rozwiązaniem są szkła wykonane z poliwęglanu lub Trivex'u. Oba te materiały cechuję się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Dodatkową ich zaletą jest mniejsza waga w porównaniu ze szkłami plastikowymi oraz ochrona przed promieniowaniem UV. W obecnych czasach dzieci dużo czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem, dlatego też warto rozważyć możliwość uszlachetnienia szkieł powłoką antyrefleksyjną, która stanowi dodatkową ochronę dla naszych oczu.

Dopasowanie oprawek dla dzieci

Na koniec skupmy się na właściwym dopasowaniu oprawek dla dzieci, które powinny być nieco większe, aby uniknąć sytuacji, kiedy dziecko będzie patrzeć nie przez szkła, a ponad oprawką. Poprośmy optyka o ich właściwe dopasowanie - dogięcie, aby nie uwierały one za uszami, ani nie były zbyt ciasne na skroniach. Lepiej będą sprawdzać się oprawki, które mają zauszniki na zawiasach, które można wyginać o 270 stopni. Jest to właśnie ta część oprawek okularowych, która ulega najczęściej uszkodzeniom mechanicznym. Dodatkowo powinniśmy uświadomić dziecku jak prawidłowo zakładać i zdejmować okulary oraz jak je przechowywać, aby zapewnić im dłuższą eksploatację.

Zamawiając okulary dla dzieci warto zaopatrzyć się w dwie pary od razu. Często zamawiając je od razu uzyskamy korzystny rabat. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które mają dużą wadę wzroku i w przypadku uszkodzenia bądź zgubienia okularów nie mogą bez nich normalnie funkcjonować.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.