Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Czy potrzebujemy okularów do pracy przy komputerze

Okulary do komputera – czy potrzebujemy okularów ochronnych z antyrefleksem do pracy przy monitorach?

Obecnie wielu z nas spędza bardzo dużo czasu przed komputerem, czy smartfonem patrząc w ekran nawet ponad 8 godzin na dobę. Niestety należy pamiętać, że praca przed monitorem w pozycji siedzącej nie pozostaje obojętna dla naszego zdrowia. Dlatego też należy zadbać nie tylko o zapewnienie właściwego stanowiska do pracy przed komputerem, ale przede wszystkim o nasz wzrok. Nawet jeśli nie nosisz okularów korekcyjnych na co dzień, to warto rozważyć kupno okularów ochronnych do komputera z zerowymi mocami, popularnie zwanymi „zerówkami”.

Jakie wybrać okulary ochronne do komputera?

Długie godziny spędzone przed monitorem komputera lub ekranem telefonu również negatywnie wpływają na nasz wzrok, który „musi” pracować na bardzo bliskiej odległości, co nie leży w jego naturze. Powoduje to, że rzadziej mrugamy oraz ciągłe napięcie mięśni odpowiedzialnych za akomodację oraz ruchy oczu. O ile w miarę łatwo możemy rozwiązać problem tzw. syndromu oka biurowego, związanego z jego wysychaniem i zaczerwienieniem stosując krople nawilżające, to większym wyzwaniem jest zapewnienie właściwej ochrony naszemu wzrokowi przed refleksami światła odbijających się od ekranu.

Dobór okularów do komputera – badanie wzroku u optometrysty

Zanim przystąpimy do wyboru optymalnych okularów do pracy przed komputerem należy umówić się na sprawdzenie wady wzroku przez optometrystę, który również pomoże dobrać odpowiednie moce szkieł okularowych oraz oprawki do okularów. Ważną częścią badania wzroku przez optometrystę jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, aby ustalić jakie wymagania będą musiały spełnić okulary do komputera. Na tej podstawie specjalista ochrony wzroku będzie mógł zarekomendować optymalne powłoki na szkłach okularowych, które spełnią twoje oczekiwania co do okularów ochronnych do komputera.

Szkła do komputera z antyrefleksem– czy potrzebujemy filtr światła niebieskiego Blue?

Okulary do komputera z antyrefleksem i filtrem światła niebieskiego

Źródło: grafika udostępniona przez Szajna Laboratorium Optyczne

 

Jakie są możliwe powłoki na szkłach okularowych? Główną powłoką ochronną na szkłach w okularach do komputera jest antyrefleks, na który nakłada się dodatkowe powłoki uszlachetniające. Powłoka antyrefleksyjna, popularnie nazywana antyrefleksem, chroni nasze oczy przed szkodliwym wpływem długotrwałej pracy przed monitorem. Zadaniem szkieł z antyrefleksem jest znaczące wyeliminowanie refleksów świetlnych powstających z odbicia światła od ekranów urządzeń elektronicznych zanim dotrą do powierzchni oka. Dodatkowo zastosowanie antyrefleksu w okularach ochronnych do komputera poprawia kontrast widzenia. Oprócz antyrefleksu można spotkać się z powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi i oleofobowymi. Ich zastosowanie powoduję, że szkła okularowe nie przyciągają kurzu i innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, jak również są łatwiejsze w codziennym używaniu, tj. nie będziesz musiał często czyścić okularów z tak często występujących na ich powierzchni odcisków palców, czy denerwujących smug na powierzchni szkieł oraz łatwiej będą odparowywały przy zmianie temperatury otoczenia.

Jak wybrać okulary korekcyjne do komputera z antyrefleksem?

Ważnym elementem ochrony wzroku przy pracy przed monitorem jest eliminowanie światła niebieskiego, które przyczynia się między innymi do zmęczenia i pieczenia oczu, bezsenności i bólu głowy. Zastosowanie uniwersalnych szkieł okularowych Szajna Led Control z filtrem promieniowania UV oraz światła niebieskiego ochroni oczy przed efektem cyfrowego zmęczenia wzroku oraz poprawi głębię czerni przy pracy przed monitorem.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.