Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Czy gotowe okulary są bezpieczne dla naszych oczu?

Okulary konferencyjne czy warto je używać?


Od wielu lat obserwujemy rosnącą ilość punktów, które mają w swojej ofercie gotowe okulary. Ze względu na ich niską cenę cieszą się one stale dużym powodzeniem wśród klientów. Początkowo były one dostępne głównie na bazarach, zaś obecnie można je dostać bez problemu w drogeriach czy nawet aptekach. Miejsca ich dystrybucji mogłyby wskazywać, że są to w pełni bezpieczne wyroby medyczne. Jednakże rzeczywistość jest odmienna.

Czy gotowe okulary są bezpieczne dla naszych oczu?

Postarajmy się odpowiedzieć na pytanie czym powinny się charakteryzować okulary spełniające wszystkie normy wyrobu medycznego? Na początku skupmy się na materiałach z których są wykonane oprawki okularowe. Najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest stal szlachetna oraz tytan, jak również naturalne materiały - drewno. Częste zastosowanie znajdują również tworzywa sztuczne. Zastosowanie tych materiałów gwarantuje nam nie wchodzenie w reakcje ze skórą, a tym samym zapobiega występowaniu alergii. Z kolei w gotowych okularach najczęściej oprawka wykonana jest z najtańszych materiałów takich jak: stopy miedzi i cynku oraz niklu. Ich bezpośredni kontakt ze skórą może doprowadzić do reakcji alergicznych.

Kolejnym istotnym elementem prawidłowo wykonanych okularów powinno być uwzględnienie w nich indywidualnej korekcji okularowej. Jest ona odmienna dla każdego pacjenta i uwzględnia nie tylko same moce szkieł okularowych, lecz również rozstaw źrenic oraz kąt pantoskopowy. Ustawienie środków optycznych zgodnego z rozstawem źrenic gwarantuje prawidłowe widzenie plamkowe, które pozwala na dokładne rozpoznanie szczegółów, kształtu i barwy obserwowanych przedmiotów, czyli krótko mówiąc ostre widzenie. Ponadto okulary wykonane na podstawie recepty okularowej uwzględniają różnowzroczność (inną moc dla oka prawego i lewego) oraz astygmatyzm, jak również zapewniają odpowiednią - optyczną jakość szkieł okularowych. Dodatkowo można bez problemu zamówić szkła wzbogacone różnymi uszlachetnieniami na przykład powłokami antyrefleksyjnymi bądź zapewniające odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym - fotochromowe.

Z czym może wiązać się użytkowanie kupionych gotowych okularów? Przede wszystkim nie mamy gwarancji, że posiadają odpowiednie dla nas moce. Często są dobierane przez nas samych na zasadzie sprawdzania, w których najlepiej widzę, a w rzeczywistości mogą powiększać oglądany tekst działając na zasadzie lupy. W tym przypadku nie ma też możliwości zapewnienia widzenia obuocznego, co w konsekwencji może prowadzić do wyłączenia z procesu widzenia jednego oka. Dodatkowo przekorygowanie lub niedokorygowanie ostrości wzroku odpowiedzialne jest między innymi za łzawienie i pieczenie oczu oraz bóle i zawroty głowy.

Reasumując gotowe okulary nie mogą stanowić alternatywy dla okularów wykonywanych na indywidualne zamówienie, a jedynie rozwiązanie tymczasowe i krótkotrwałe w sytuacjach awaryjnych, gdy zapomniało się właściwych okularów. Stąd też wywodzi się ich nazwa - okulary konferencyjne. Nie można ich użytkować na stałe lecz tylko przez krótki okres czasu, gdyż mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń wzroku.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.