Koszyk jest pusty

Promocja dostawy i zwrotu

Płeć

Cena

Rodzaj oprawki

Rozmiar

Kształt

Materiał

Kolor

Marka

Rodzaj szkieł

Przeciwsłoneczne

Akcesoria

Przymierz w domu
OkularyWsieci > Astygmatyzm

Objawy i leczenie astygmatyzmu


   Astygmatyzm jest wadą wzroku zwaną inaczej niezbornością. Występuje on za równo u dzieci, jak i dorosłych. Jest wadą trwałą, która nie zmienia się z wiekiem i może towarzyszyć zarówno krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności. Główną przyczyną występowania astygmatyzmu jest nieregularny kształt rogówki. Może być on dziedziczny lub następstwem urazów mechanicznych oka, czy uszkodzeń rogówki po przebytych chorobach.

Objawy astygmatyzmu

  Osoby z tą wadą wzroku widzą obraz jednostronnie nieostry i zniekształcony. W przypadkach nieznacznego astygmatyzmu można nie zauważyć jego symptomów, ani nie zwrócić uwagi na nieznacznie nieostre widzenie. Z kolei niektóre osoby są bardzo wrażliwe na nieskorygowany astygmatyzm i przez to mogą odczuwać bóle głowy, zmęczenie oczu i nieostre widzenie. Istotą astygmatyzmu jest to, że w oku miarowym obraz powstaje w jednym ognisku (miejscu) na siatkówce, zaś w oku astygmatycznym mamy dwa ogniska dla jednego obserwowanego przedmiotu.

Leczenie / korygowanie astygmatyzmu

  Obecnie istnieją różne metody korygowania tej wady wzroku. Do najpopularniejszych metod należy korekcja okularowe szkłami cylindrycznymi lub aplikacja torycznych soczewek kontaktowych. Innymi metodami są zastosowanie soczewek kontaktowych bądź chirurgia refrakcyjna. W odniesieniu do korekcji okularowej mają zastosowanie soczewki cylindryczne - toryczne. Przykładowy zapis recepty okularowej osoby z astygmatyzmem wygląda następująco: sfera -1,00 cylinder -0,25 oś 180, gdzie wielkość cylindra określa rząd astygmatyzmu.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

imię:
e-mail:
rezygnacja
Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.