100% satysfakcji,
nawet o 60%
NIŻSZE CENY!

plastikowe CR39 w cenie oprawek
pocieniane index 1,60 teraz tylko
89,5 zł/szt
fotochrom plastikowy teraz tylko
64,5 zł/szt
fotochrom Transition teraz tylko
174,5 zł/szt
poliwęglan z antyrefleksem teraz tylko
57,5 zł/szt

Skontaktuj się z naszym ekspertem

telefon:
796 127 090
lub 58 520 26 32
pytania na:
Info@OkularywSieci.pl
zamówienia:
sklep@OkularywSieci.pl
fax:
58 742 54 67
Skype:
OkularywSieci.pl
Google+

Jesteś tutaj:

Szkła progresywne

Chcesz rozstać się z dwoma parami okularów, zwiększyć komfort funkcjonowania na co dzień? Teraz to nic prostszego, wystarczy wysłać do nas swoje ulubione oprawki okularowe, a my zamonujemy w nich szkła progresywne.  Zapytaj naszego optyka, ile możesz na nich zaoszczędzić.

Zapytaj ile zaoszczędzisz na progresach.

Jakie szkła progresywne wybrać??

Z wiekiem wszyscy się starzejemy. Zachodzące w naszych organizmach zmiany fizjologiczne mają również wpływ na nasz wzrok i jakość widzenia. W efekcie starzenia się u wielu osób po czterdziestym roku życia pojawiają się problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. Konieczna jest wtedy konsultacja okulistyczna, aby dobrać odpowiednie okulary do bliży, popularnie nazywane okularami do czytania.

Jednakże okulary do czytania zapewniają komfort widzenia jedynie przedmiotów blisko położonych. Gdy spojrzymy przez nie na dalsze obiekty, to nie będą one ostro widziane, wręcz rozmazane. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które dotychczas używały już okularów do dali. W takim przypadku potrzebne są dwie pary okularów, a co ważniejsze trzeba pamiętać, aby zawsze mieć je ze sobą. Konieczność częstego zmieniana okularów jest mało komfortowa w wielu sytuacjach życia codziennego np. podczas zakupów w sklepie, kiedy trzeba sprawdzić cenę towaru.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu są soczewki progresywne. Łączą one w sobie cechy zarówno soczewek do bliży, jak i do dali. Soczewka progresywna jest soczewką okularową o zmiennych wartościach mocy (dioptrii) w jej różnych częściach. Wyglądają one dokładnie tak samo jak zwykła soczewka okularowa. Patrzą przez nią prosto, na przedmioty znajdujące się w dużej odległości wykorzystujemy górną część soczewki. Z kolei chcąc coś przeczytać z bliska będziemy korzystać z jej dolnej części. Pomiędzy strefą soczewki do dali, a do bliży znajduje się obszar (kanał progresji) przeznaczony do zapewnienia ostrego widzenia do odległości pośrednich np.: do komputera, nawigacji w samochodzie.

Widzenie w szkłach progresywnych

Wykorzystana grafika pochodzie ze strony SZAJNA Laboratorium Optyczne.

Obecnie na rynku w salonach optycznych znajduje się bardzo szeroka oferta soczewek progresywnych w przedziale cenowym od 350 zł do nawet kilku tysięcy złotych za parę soczewek. Wielu klientów pierwszą rzeczą podczas szukania szkieł progresywnych pyta: „Po ile macie Państwo progresy?". Jednakże poszukiwania tych szkieł powinny polegać na optymalnym określeniu potrzeb i trybu życia klienta oraz sposobu ich użytkowania. Ważnym czynnikiem przy wyborze soczewek progresywnych jest również sama oprawa okularowa, która powinna zapewniać duże pole widzenia. Głównym parametrem do porównań powinna być szerokość kanału progresji. Osoby prowadzące aktywny tryb życia, korzystające często z komputera powinny wybrać soczewki z szerokim kanałem. Ich dodatkową zaletą jest znaczenie łatwiejsza ich adaptacja. Dodatkowo w soczewkach z wąskim kanałem (najniższa przedział cenowy) występują dość duże pola nieczynne - z dużymi zniekształceniami obrazu, przez które nie można patrzeć. Obecnie na rynku dostępne są soczewki progresywne o konstrukcji "free form", które w znacznym stopniu zmniejszają powyżej opisane zniekształcenia boczne oraz zapewniają płynną zmianę mocy.

 

Standardowa soczewka progresywna
Standardowa soczewka progresywna
Soczewka progresywna na indywidualne zamówienie
Indywidualnie wykonana soczewka progresywna

Wykorzystana grafika pochodzie ze strony SZAJNA Laboratorium Optyczne.

Na koniec należy zaznaczyć, że w przypadku nieprzystosowania się do soczewek progresywnych przez klienta większość producentów zapewnia ich bezpłatną wymianę na dwie pary soczewek okularowych (do bliży i dali) lub jedną parę wieloogniskowych.

A-tech.pl Projekt i wykonanie
A-tech.pl

Strona internetowa www.okularywsieci.pl używa plików cookies, aby zapewnić jak największy komfort korzystania z serwisu.
Klikając "Akceptuję" wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies.